Čo je sonotherapia?

Ambulancia - Sonotherapia - diagnosticko liečebné centrum

Sonotherapia je nový unikátny neinvazívny spôsob liečby absolútne nebolestivý a nemá nijaké  vedľajšie alebo škodlivé účinky. Podstata tejto terapie: účelom je zlepšenie prekrvenia pri ischémii  končatín alebo iných orgánov spôsobenej zúžením alebo uzávermi tepien. Dosahuje sa použitím nízkofrekvenčných zvukových vĺn s nízkou koncentráciou energie, ktoré dávkuje špeciálny prístroj  synchrónne s činnosťou srdca.


Fyzikálny princíp tejto liečby

Liečenie pomocou pulzujúcich nízkofrekvenčných zvukových vĺn s nízkou koncentráciou energie.  Sonotherapia využíva škálu infrazvuku aj počuteľných zvukových vĺn , ktoré majú podobu špecifických kmitov. Ich forma, trvanie, intenzita aj frekvencia sú stanovené u každej osoby individuálne a počas celého trvania ošetrenia sú veľmi precízne riadené počítačom. Špeciálne kmity ovplyvňujú látkovú výmenu a procesy v bunkách, čo priaznivo ovplyvňuje mikrocirkuláciu. Súčasne sa zabraňuje vzniku odlúpených čiastočiek v bunkách, ktoré by mohli mať škodlivý účinok na organizmus.

Sonotherapia nemá vedľajšie a škodlivé účinky !

Prednosti ošetrenia

  • Ošetrenia nepredstavujú nijaké riziko, nemajú vedľajšie a škodlivé účinky.
  • Terapia sa môže aplikovať aj ako doplnková liečba súčasne s inými liečebnými postupmi (konzervatívna medikamentózna liečba) alebo po nich (ako napr. operácia alebo perkutánna intervencia).
  • Môže sa poskytovať aj ako prevencia vzniku porúch prekrvenia u rizikových osôb.
  • Liečba nepôsobí lokálne, účinok sa prejaví v celom organizme.
  • Ošetrenie sa dá kedykoľvek opakovať s rovnako intenzívnym účinkom.
  • Pacienti môžu sériu ošetrení absolvovať ambulantne, nemusia byť hospitalizovaní.

Napísali o nás

Publikovali sa články v rôznych periodikách, kde si pacienti pochvaľujú terapiu, čo bolo odvysielané aj v Bratislavskej televízií.

Ambulancia - Sonotherapia - diagnosticko liečebné centrum - napísali o nás

Od roku 2011 prebehli rôzne diskusie, semináre na túto problematiku čoho záverom boli blahodarné účinky sonotherapie. Dnes už progresívne pokročil aj vývoj prístrojového vybavenia. Lekári a terapeuti, sa zúčastnili a zúčastňujú rôznych seminárov v zahraničí, kde táto liečba je úplne bežná a úspešná. Sonotherapia v Slovenskej republike je takmer neznáma. Slovo sono znamená vo francúzštine ‘zvuk‘. Teda ide o zvukovú terapiu počuteľných a nepočuteľných zvukových vĺn.

V dnešnej modernej medicíne sa prenášajú jemné zvukové vlny do oblasti celého tela pacienta z veľmi dobrým terapeutickým účinkom.

Vyšetrenie

Táto liečba je vysoko účinná.

Ambulancia - Sonotherapia - diagnosticko liečebné centrum - ACUSON
Ambulancia - Sonotherapia - diagnosticko liečebné centrum - smartdop